Ewic se stal partnerem Pardubického kraje v oblasti energetické soběstačnosti

Klastr Ewic zpracoval pro Pardubický kraj energetickou studii k instalaci fotovoltaických panelů na střechy jeho objektů.

Pardubický kraj se momentálně potýká s obrovským nárůstem ceny energií. Aktuální skokové zdražování je hlavním důvodem, proč chce kraj vybudovat vlastní elektrárny. Předpokládá, že s alternativními zdroji a energetickou soběstačností do budoucna výrazně ušetří.

V první fázi by mělo dostat solární panely 26 objektů. Instalování samotných panelů bude jenom technickým problémem, který se bude řešit na jednotlivých objektech.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický řekl: “Kraj by rád přistoupil k realizaci fotovoltaických panelů bez ohledu na dotace. Vypočtená návratnost by činila bez dotací 7, 8 let, s dotací z modernizačního fondu či národního plánu obnovy, tak by návratnost byla výrazně snížena na 3, 4 roky.” Pokud se vše podaří, tak samotný projekt by se mohl spustit v druhé polovině roku 2022.

Z oficiálních tiskových zpráv Pardubického kraje:
https://www.solarninovinky.cz/pardubicky-kraj-se-snazi-usetrit-na-energiich-bude-investovat-do-stresnich-solarnich-elektraren/
Spuštění videa v čase 1:41:40:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/222411058060119/